четверг, 23 декабря 2010 г.

Навіщо кобилі колесо?

Давненько не їздила в історичних "мамонтах" Черкас - в тролейбусах. Але вчора мені пощастило знову скористатись цим транспортом "пенсіонерів". Виявляється нарешті у влади дійшли руки і до тролейбусного парку. Вони кинулись модернізувати його...Тільки не подумайте, що вони оновили машини і в Черкасах, як в Європі комфотрні і безпечні новенькі тролейбуси. Ні! а навіщо? краще встановити електронне табло. Я була шокована! Старенький тролейбус ледь їде, долівка як решето...крісла затерті і подекуди з дірками...а покраску салону робили ще при радянській владі...Зато табло! Круте...електронне...сучасне! от в чому тут прикол? на фіга це табло??? чергове відмивання коштів? чи в когось із владних кабінетів є власне підприємство по виготовництву таких табло??? чи це якийсь жарт???

четверг, 1 апреля 2010 г.

Сергій Притула: "Жашківчани вважають мене "своїм"


Бізнесмен Антон із Жашкова, прибиральниця Верховної Ради Ілона Давидівна, продюсер Валєнтін і ще багато різних персонажів помістилися в одній людині – телеведучому та шоуменові Сергієві Притулі. 24 березня він побував у Черкасах у рамках марафону бадьорих ранків з програмою "Підйом", що йде на "Новому каналі".

Після того, як Сергій "розбудив" черкащан та проекзаменував їх на знання історії рідного міста, кореспонденту "Прес-Центру" вдалось поспілкуватись із цим креативним та веселим шоуменом.

– Чи сподобались Вам Черкаси? На що звернули увагу?

– У Черкасах я не вперше. Вже був тут з виставою "Допомогти так легко, або Звідки беруться діти". Це було років з п’ять тому. Тож черкаський драмтеатр впізнав відразу, – посміхається Сергій. – Взагалі в Черкасах у мене є багато друзів. Коли я приїхав до міста вперше, мене розчарувала велика кількість російськомовних жителів та вивісок. Цього ж разу такого не було – це дуже круто. Адже серце України на Черкащині. Тому місто повинно скупчити у собі всі родзинки нашої країни.

– У скетч-шоу "Файна Юкрайна" Ви граєте доволі колоритного персонажа Антона із Жашкова, що на Черкащині. Чому саме Жашків?

– За легендою Жашків обрали тому, що в мене там була "баба" і я її дуже любив. я Насправді ж ми розселили всіх героїв шоу в різних куточках України. Марічка з Антоном – середньостатистична українська пара із якогось невеличкого райцентру. Оцінивши, що "по говору" вони найбільше підходять до центральної частини країни, ми взяли карту і почали шукати. На Жашків натрапили випадково. Але я радий, що людей так "зачепило" це місто, – розповідає Сергій Притула. – Жашківчани нас із Андрієм Молочним сприйняли як "своїх". Іноді йдеш по Києву, підходить якийсь хлопчина, хапає за руку і каже: "Привіт. Я Коля. Я із Жашкова". До речі, Марічка і Антон – одні з моїх улюблених персонажів. Переймаюсь я тільки за одне – сподіваюсь, я не зруйнував у реальному Жашкові комусь бізнес з продажу курей-гриль.

– Ви багато працюєте, генеруєте безліч цікавих ідей. Хто надихає Вас на творчість?

– Музою є моє життя. Я дуже радію з того, що можу заробляти на життя тим, що мені самому дуже до вподоби, – розповідає "Прес-Центру" Сергій Притула. – Хоча маю маленький секрет – позитив беру від свого оточення. Я прокидаюсь поряд з коханою дружиною, біля колиски зі здоровим півторарічним "мужичком" Дмитром Сергійовичем. Йду на роботу – і знаю, що там я потрібний, а ввечері мене знову чекають рідні.

Побажання черкащанам від Сергія Притули: "Сплачуйте податки, ходіть до церкви, слухайте маму з татом і доброго вам здоров’я!"

Підготував: Вікторія УСТИМЕНКО
Джерело: "Прес-Центр"

Версія для друку

Газета "Прес Центр" №13 (245) від 31.03.2010 р.

вторник, 30 марта 2010 г.

Ірина Білик: "Ані кроку без махрових рушників!"



Сотні черкащан, ігноруючи дощ, побували 16 жовтня на концерті учасників мистецької акції "З Україною в серці". Площа Леніна в Черкасах майоріла парасольками, а змерзлу публіку зі сцени розігрівали Наталя Могилевська, Ірина Білик, Потап і Настя Каменських та Влад Цвєтаєв.

"Прес-Центру" вдалося поспілкуватись з Іриною Білик, батьки якої, до речі, родом з Черкаського району. В селі Кумейки сім’я і досі має будинок.

– Ми намагаємося приїздити в село кожного літа, адже там живе багато друзів моїх батьків та моя хрещена. Цього року ми також приїжджали, – розповідає Ірина Білик. – До нас в гості прийшли всі сусіди, я роздала подарунки, що привезла з собою. Моя хрещена завжди соромиться приходити. Постійно вигадує якісь одмовки, то в неї немає гарної сукні, то зуб болить. А взагалі я дуже рада, що маю саме таких хресних батьків, адже, можливо, саме завдяки їм у мене житті все є.

Свою співочу кар’єру Ірина розпочала в 6 років, коли співала в дитячому ансамблі "Сонечко", а її син – в 10. Минулого року син Білик Гліб Оверчук заспівав пісню "Мама", на яку було відзнято і відеокліп. До речі, слова пісні спеціально для Гліба написала сама Ірина.

– Я не планую музичну кар’єру свого сина. Він займається чим хоче, – посміхається Ірина Білик. – Нещодавно ми з сином були на спектаклі Романа Віктюка, Глібу дуже сподобалась гра акторів. Тож тепер він хоче стати актором театру Віктюка. Я не суперечу, адже кожен має сам обрати професію.

Зараз Ірина бере участь у декількох телевізійних проектах і паралельно дає концерти. Нещодавно стартував проект "Народна зірка", де Ірина Білик співає дуетом зі звичайним менеджером з продажу мобільних телефонів Андрієм Дроботюком. Перші виступи та тренування не обішлись без травм. Через невдалий поворот Ірина пошкодила кисть руки. Проте цю травму співачка вважає несерйозною і обходиться лише еластичним бинтом.

За словами Ірини, вона пам’ятає кожне місто, в якому давала концерт. Якоїсь особливої переваги вона ніякому місту не надає. Головне, щоб люди були гостинні, а організатори про райдер не забували.

– Вимоги, які я занесла до райдеру, такі як у всіх. Хоча є одна відмінність. Мені потрібно, щоб було багато махрових рушників. Вони повинні бути скрізь: у гримерці, в готельному номері і навіть за кулісами. Адже, наприклад, якщо холодно, то ним можна вкритися або застелити під ноги. Іноді можна і в продюсера ним жбурнути, – розповідає Ірина. – До речі, я пам’ятаю кожен виступ через своїх шанувальників. Справа у тому, що декілька найвідданіших київських фанатів вирішили подорожувати за мною у всі міста, де проходять концерти. Тож, приїжджаючи у нове місто, я постійно хвилююсь, чи нормально вони доїхали, де вони будуть ночувати, раптом з ними щось сталось.

Прощаючись, Ірина Білик побажала всім українцям і собі, до речі, теж мати щонайменше триповерхові будинки та жити в достатку, і поділилась своїми творчими планами:

– Наразі в моїй кар’єрі творчий сплеск. Готується новий проект, який буде здійснено спільно з моїм другом із Москви. Нещодавно ми записали нову пісню і я з захватом чекаю її виходу.

Підготував: Вікторія УСТИМЕНКО
Джерело: "Прес-Центр"


Газета "Прес Центр" №42 (222) від 21.10.2009 р.

В Умані звільняли міського голову та "мірялись" компроматами

Чергова сесія Уманської міськради перетворилась на скандал. Частина депутатів вимагала звільнити міського голову за бездіяльність, інша частина обурювалась з цього приводу. Сам же мер Умані Юрій Бодров пригрозив "нападникам" компроматом.

– Проблеми із ринком "Дубки", підприємствами "Паломник" та "Електрон", незадовільний стан доріг і РЕУ – це результат безгосподарності міського керівництва, – заявив бютівець Олександр Румик. – З цими питаннями повинна розібратись прокуратура.

За словами Олександра Румика, депутати не порушували питання звільнення мера раніше, бо чекали місцевих виборів. А оскільки їх перенесли, невідомо чи витримає Умань ще рік такого керівництва. Попри численність охочих, звільнити мера все ж не вдалось. На захист стали депутати від Партії регіонів, комуністи та "нашоукраїнці". Проте на закиди бютівця Олександра Румика міський голова Умані все ж відповів, спричинивши цим чергову хвилю невдоволення.

– Мене сім місяців перевіряла урядова перевірка. Мої "доброзичливці" наймали журналістів, щоб ті зводили наклеп. Тепер ситуація може повторитись, але вже для самих "замовників", – коментує Юрій Бодров. – Ще подивимось, хто справжній злочинець і хто землі собі понабирав. Ви гадаєте, що я не маю матеріалу? Не поспішайте.

Олександр Румик запевнив журналістів, що перевірки не боїться і має всього одну земельну ділянку, отриману цілком законно. А от документи урядової перевірки, в яких зазначені численні порушення міської влади на мільйони гривень, на його думку, можуть скоро "запрацювати" і аж ніяк не на користь міського голови.

Підготував: Вікторія УСТИМЕНКО
Джерело: "Прес-Центр"


Газета "Прес Центр" №12 (244) від 24.03.2010 р.

вторник, 23 марта 2010 г.

Ані Лорак: "Я обожнюю Черкащину за те, що вона подарувала мені Аліну!"


У цьому зізналась черкаській публіці Кароліна (справжнє ім’я Ані Лорак) на концерті 11 березня в підтримку альбому "Сонце". Чигиринка Аліна Мартиненко декілька років працює бек-вокалісткою співачки Ані Лорак. Зірка українського шоу-бізнесу не нарадується співпрацею з нашою землячкою.

Двогодинний концерт в Черкасах складався з трьох різних музичних блоків. Ліричним чи запальним буде репертуар наступного блоку можна було здогадатись за сукнями, які віддзеркалювали настрій пісень. Так, у яскраво-червоній вечірній сукні Кароліна заспівала декілька ліричних автобіографічних пісень. І відверто сказала публіці, що ці пісні відображають її життя та переживання.

Не обійшлось і без сюрпризів. Ані Лорак здивувала черкащан виконанням запального хіта Бон Джові "It’s My Life". Стільки запалу та енергії черкащани не очікували побачити в тендітній співачці. До речі, глядачів порадувала і наша землячка Аліна Мартиненко, яка заспівала одну пісню сольно.

– Після концерту в Черкасах ми робимо перерву у всеукраїнському турі. Точніше, перерва буде у моїх музикантів, сама ж полечу до Алма-Ати, щоб порадувати тамтешню публіку, – розповідає Ані Лорак. – Всі концерти у всеукраїнському турі ми відпрацьовуємо наживо. Тому і музиканти, і я страшенно стомились. Проте завдяки публіці, точніше шаленій енергії, якою вона заряджає мене, мені вдається триматись на плаву.

З таким напруженим робочим графіком у Кароліни немає жодної вільної хвилини. Але це її зовсім не засмучує, вона звикла багато працювати. Нещодавно з’явились чутки, що Лорак заспіває у дуеті з Філіпом Кіркоровим.

– Ми справді вирішили заспівати з Філіпом дуетом. Я вже побувала на московській студії аудіозапису, де ми спробували співати разом, – розповідає "Прес-Центру" Ані Лорак. – Усіх секретів розкривати не буду, але гадаю, що всі будуть в захваті і від дуету, і від обраної пісні.

На запитання, з ким би ще хотіла заспівати дуетом Кароліна, вона зізналась, що з якоюсь світовою зіркою, наприклад, з Еросом Рамазотті або ж Ріккі Мартіном. Невдовзі Ані Лорак планує підкорити і кінематограф.

– Мені дуже хотілося б зіграти в кіно, зйомки дадуть мені змогу проявити всі мої драматичні таланти, – розповідає Кароліна. – Нещодавно мені запропонували роль у серіалі, зараз переглядаю сценарій, але навряд чи погоджусь. Адже хочу зіграти глибоку і важку роль у серйозному кіно, а не якусь посередню в серіалі.

І наостанок Ані Лорак побажала черкащанам побільше мріяти, адже мрії здійснюються, та взяла з черкаських глядачів обіцянку, що вони ніколи не забудуть цього концерту і атмосфери.

Підготував: Вікторія УСТИМЕНКО
Джерело: http://www.pres-centr.ck.ua/

вторник, 2 марта 2010 г.

Школярам можуть повернути десятирічку та п’ятірки в щоденники


Цього тижня у Верховній Раді України розглядають законопроект, який пропонує повернутись до старої системи освіти та скасувати 12-річний термін навчання в школі.

Одним із основних аспектів запровадження цього законопроекту автор, уродженець Звенигородщини, народний депутат Анатолій Гриценко називає вік учнів, адже, на його думку, в 17 років багато школярів змушені будуть своїх дітей няньчити, а не в школу ходити.

Міністерство освіти і науки України виступило з критикою проекту. На думку управлінців, повернення до десятирічки спричинить таке:

– міжнародна спільнота не визнаватиме атестатів про середню та дипломів про вищу освіту, оскільки це є порушенням рекомендацій ЮНЕСКО про мінімальний 12-річний термін здобуття середньої освіти;

– витрачено 1,5 млрд грн. на підручники. Для їх заміни необхідно ще більше коштів платників податків;

– понад 100 тисяч учителів автоматично стануть безробітними.

Крім цього, дванадцятирічний термін навчання зберіг здоров’я дітей, унормував навчальне навантаження, дозволив запровадити п’ятиденний навчальний тиждень, а десятирічка передбачатиме повернення до шестиденного навчання, що загрожує здоров’ю школярів.

Начальник ГУ освіти і науки України Черкаської облдержадміністрації Олена Фещенко:

– Для того, щоб ефективно реформувати освіту, потрібно знати цю галузь. На мою думку, 11-річна система освіти задовольняла і школярів, і вчителів. Навантаження на дітей було розподілено рівномірно і створені нормальні умови для навчання. А от що стосується 12-бальної системи оцінювання, то я була категорично проти ще на самому початку її введення. Адже п’ятибальна система чітко оцінює рівень знань, а 12-бальна розмито, вона приховує низький рівень освіченості.

Директор Першої гімназії міста Черкаси Сергій Саєнко:

– Термін навчання 12 років – це світова тенденція. Взагалі, на мою думку, суть не в терміні навчання, а в самій системі. Наприклад, в Румунії взагалі школу закінчують в 20 років. Але завдяки тому, що вони об’єднали старшу школу з профучилищами, діти отримують не лише атестат, а й певні професійні здібності. Якщо зараз впровадити десятирічку, то це на декілька років створить хаос в українській освіті. Тепер потрібно буде друкувати нові підручники, таким чином діти можуть втратити якісь знання. Стосовно впровадження п’ятибальної системи, то тут я категорично проти. Згадайте, чи є така оцінка як одиниця. Її ніколи не ставили, взагалі система не відображає реальних знань учнів. Але й 12-бальною системою можна спекулювати, і отримавши "1", згодом виправити оцінку на кращу, лише домалювавши бал.

Наталя Вовк, учениця 11 кл., призер декількох обласних олімпіад:

– Школярі встигають пройти навчальну програму і за 10 років, тому впровадження 12-річного терміну навчання вважаю недоцільним. Таким чином шкільну програму розтягнули, багато повторів, а дорогоцінний час втрачається. От, наприклад, мені поталанило закінчити школу в цьому році, то на дванадцятирічку я не потрапила. Хочу навчатись на лікаря, тобто університет закінчу років у 25, а якби я навчалась 12 років у школі, то професію я б здобула років у 26. А що робити з сім’єю? Адже час може бути втрачено.

Олена Чубукіна, учениця 10 кл., учасниця обласних олімпіад:

– Мої друзі, які будуть навчатись 12 років, втрачають рік. Думаю, краще повернути стару систему. А щодо балів, то 12-бальна система спонукає до роботи, а п’ятибальна звужує можливості. Тому також хотіла б навчатись за 12-бальною системою.

Підготував: Вікторія УСТИМЕНКО
Джерело: "Прес-Центр"
Газета "Прес Центр" №7 (239) від 17.02.2010 р.

Мова чи "язик" пануватиме на Черкащині?

Не секрет, що мовним питанням спекулюють мало не на кожних виборах. Одні політичні діячі обіцяють підняти престиж української, інші рішуче підтримують російську.

Наразі урядовці активно розглядають питання використання російської в тих регіонах України, де проживає багато російськомовного населення. Питання надання російській мові статусу державної наразі не розглядається. Поки що...

Мало хто знає, що 21 лютого святкують Міжнародний день рідної мови. Кореспонденти "Прес-Центру" вирішили з нагоди свята запитати у черкащан, як вони ставляться до статусу української та російської мов.

Завідувач кафедри загального та російського мовознавства ЧНУ ім. Б. Хмельницького, професор, доктор філологічних наук Валентина Мусієнко:

– Вирішувати питання надання російській мові державного статусу потрібно згідно з чинним законодавством. Так, у Конституції України сказано, що державна мова одна – українська. А от згідно з ратифікованою у нас Європейською хартією про регіональні мови та мовні меншини і Законом України "Про мови", користуватись російською мовою можна в усіх державних органах та проводити навчання нею в школах, але тільки в тих регіонах, де компактно проживає російськомовне населення.

Введення двох мов на території всієї України – не раціональне. Найдоцільніше, на мою думку, ввести російську мову як обов’язковий предмет у школі. Адже багато дітей розмовляють нею в побуті, але вивчають її лише "на слух". Тому писати російською їм важко. Раніше в усіх школах вивчались українська, російська та, зазвичай, англійська мови. До цієї системи варто повернутись. Адже російська мова є міжнародною і широко представлена у світовому інформаційному просторі.

Директор Навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького, доцент, кандидат філологічних наук Ігор Погрібний:

– Я поважаю російську мову як світову. Але зробити її другою державною – це поставити хрест на українській. Якийсь час мови будуть функціонувати паралельно, але згодом залишиться одна, яка виявиться більш зручною, якою користуються науковці. Українська мова тоді буде в нерівних умовах з російською, тому що остання мала більше часу для розвитку. Прикро, що значна частина українців "просуває" російську мову. Нам потрібно стати на шлях українізації, але в кращому розумінні цього поняття, не насильно. Потрібно зберегти культурні надбання держави, а вони можуть переходити із одного століття в інше лише завдяки мові. Зникне мова – зникне культура і сам народ.

Мовознавець із Черкас Валерій Маснюк:

– Після 300 років пригнічення і справжнього лінгвоциду, українська мова отримала шанс розквітнути. Але введення другої державної мови знищить нашу рідну мову назавжди. Українська – дуже гарна та співоча мова, але мов паросток, який вирвали з землі і розтоптали. Наразі потрібно не за російську мову думати, а допомагати українській розквітати.

Етнічний росіянин, журналіст зі Сміли Олександр Горшков:

– Я декілька років живу в Україні, наразі розмовляю державною мовою. Адже не володіти державною мовою – це в першу чергу не поважати державу. За кордоном іноземці змушені вчити мову країни, в якій хочуть жити. Чому ж в Україні не так? У нас навіть українці рідної мови не знають. Я, як етнічний росіянин, закликаю всіх українців схаменутись і полюбити свою мову.

ДОВІДКА "ПРЕС-ЦЕНТРУ":

На Черкащині є 1 російськомовна школа та 6 двомовних. Як предмет в школі російську мову вивчають 28,2 тисячі учнів. Як факультатив та гурток заняття з російської мови відвідують 13,5 тисячі школярів.

Підготував: Вікторія УСТИМЕНКО
Джерело: "Прес-Центр"

Газета "Прес Центр" №8 (240) від 24.02.2010 р.

літературні спроби)

Остання цигарка дотліла,
Думки розлетілись мов дим,
А я лиш кохати хотіла
І бути поруч із ним.

На вустах кави гіркий смак,
Розстелена постіль- холодна,
А я знала, що буде так,
Всеодно шепотіла "згодна"

Я кружляла з ним у танку
І сміялась мов божевільна,
А коли прокинулась зранку,
Зрозуміла, що знову ...ВІЛЬНА...

Всім привіт)))

Колись, ще в університеті, хотіла створити свій блог! Тоді було цікаво, та й вільно часу купа!але якось не дійшли руки. Потім пішло і поїхало....то робота..то гульки...то ще щось...а іноді так хочеться написати щось "эдакое", якого не опублікують в ЗМІ, але слова рвуться на волю...сьогодні таки ПРОБИЛО мене створити злощасний блог...